Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

ARNAVUTLUK PROGRAMI KAPSAMINDA KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI, ARNAVUTLUK & TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANMIŞTIR.

Bu haber 22 Kasım 2019 - 15:45 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.
ARNAVUTLUK PROGRAMI KAPSAMINDA KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI, ARNAVUTLUK & TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANMIŞTIR.

Arnavutluk & Türkiye Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen programa Başkanımız Mustafa Yılmaz, Başkan Yardımcılarımız Eşref Aşık, Mustafa Bulut, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Çağatay Han Torun, Murat Tekdoğan, Soner Bahadır ve Genel Sekreterimiz Pınar Demir, Arnavutluk Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fethi Kaya ve yetkililer katılmışlardır. 

İşbirliği protokolünde amaç; iki ülke arasında ticari ve hukuki iletişimi kurmada öncü olmaktır.

Ticari ilişkileri güçlendirmek için imzalanacak protokolün hedefi ise, Türkiye ve Arnavutluk arasında köprü vazifesini üstlenerek dış ticaret ile ilgili en önemli adreslerden biri haline gelerek, her iki ülke arasında yer alan sektörler ve bu sektördeki firmalar için yeni fırsatlar yaratarak, daha güçlü ticari ilişkiler kurulmasına öncülük etmektir. Bu protokolle Kırşehirli hemşerilerimizin ekonomik olarak memleketlerine yatırım yapmalarını teşvik edeceğiz.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak en büyük amaçlarımızdan biri de Kırşehir ticaretini, ihracatını daha ileriye taşımaktır. İmza altına alınan bu protokolle ikili işbirliği fırsatları yaratarak, İlimizin ihracatını üst seviyelere taşımak arzusundayız. Ticaret alanında etkin bir işbirliğinin kurulması, desteklenmesi ve geliştirilmesi için taraflar Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile Arnavutluk firmaları arasında etkin bir iletişim sağlanmasını, Kırşehir ve Arnavutluk’da  mevcut olan sektörel pazar bulunmasını, üyelerimiz ve Arnavutluk firmalarının farklı sektörler de ikili ekonomik işbirliklerinin artmasına katkı sağlayacak yeni eğitim programları ve araştırmalar geliştirmeleri ve uygulamaya konulmasına destek sağlanması amaçlanmaktadır.

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR