“Köklü Gelenek, Vizyonlu Gelecek”
1914’ ten BU YANA TÜCCARIN YANINDA
Destek Hattı +90386 213 11 86

K Türü Yetki Belgesi Genel Hizmetler

"K" Türü Yetki Belgeleri Tescil Birimi

Geri Dön

Genel Hizmetler

  • Kurumumuz bünyesinde hizmet veren “Kırşehir İl K Türü Yetki Belgesi Bürosu” aşağıda belirtilen 5 çeşit yetki belgesinin düzenleme ve tescil hizmetlerini vermektedir.

   • K1 Yetki Belgesi:
    Belirli bir zaman tarifesine göre veya belirli bir zaman tarifesine uymaksızın eşya taşımacılığı yapacaklara K1 türü Yetki Belgesi verilir.

     

   • K2 Yetki Belgesi:
    Taşımacının kendi adına ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş taşıt veya taşıtlarla, sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacaklara K2 türü Yetki Belgesi verilir.

     

   • K3 Yetki Belgesi:
    Ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacaklara K3 türü Yetki Belgesi verilir.

     

   • K1* Yetki Belgesi:
    Yalnızca il sınırları içerisinde taşıma yapan, ruhsatları ticari olan ve başkalarının yükünü taşıyan nakliyecilik sektöründe olanlara K1* türü Yetki Belgesi verilir.

     

   • K2* Yetki Belgesi:
    Yurt içinde taşıma yapacak olan, ruhsatlarında hususi veya ticari olan, sadece kendi işleri ile ilgili yüklerini taşıyanlar K2* türü Yetki Belgesi verilir.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.
veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.


Destek Hattı
+90386 213 11 86