Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

ARNAVUTLUK PROGRAMI KAPSAMINDA TİRAN BÜYÜKELÇİSİ SAYIN MURAT AHMET YÖRÜK‘E ZİYARET

Bu haber 22 Kasım 2019 - 15:49 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.
ARNAVUTLUK PROGRAMI KAPSAMINDA TİRAN BÜYÜKELÇİSİ SAYIN MURAT AHMET YÖRÜK‘E ZİYARET

Tiran Büyükelçisi  Sayın Murat Ahmet Yörük’e ziyaret

Tiran Büyükelçisi  Sayın Murat Ahmet Yörük’e ziyaret

Sayın Yörük, B2 görüşmelerden sonra Kırşehir ve Tiran’daki firmaları sektörlerine göre eşleştirme yaptıktan sonra Tiran’a bir sonraki programda gelecek Heyet-i  Tarım ve Orman Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ile buluşturmalıyız ki kafamızdaki projeyi net oluşturabilelim.

Süt ve Süt Ürünler ithalatında zorluklar yaşanmakta. Kombine tesis kurarsanız piyasanın içine girmiş olursunuz Tiran’ın lojistik avantajı da bulunmakta ve Sırbistan, Kosova ve Makedonya’nın denize ulaştığı yer  Durres Limanı ,ithalat-ihracat bu limanda yapılıyor.

Aynı zamanda sözkonusu limanı bir Türk Firması işletmektedir.

Burada üretilecek et ve süt ürünleri Avrupa’ya çok rahat gönderilir.

ATTO‘ya kayıtlı iki tane güçlü lojistik Türk firma bulunmakta, bu firmalar 4.000 noktaya hem iç pazar olmak üzere hemde bölgeye dağıtım yapmakta.Lojistik anlamda güven problemi yaşamayacaklar ve ihracat yapmayı düşünen firmalar konumunda.

Arnavutluk yabancı bir iklim ve /veya çevre değil; bilgi birikimi ve deneyime sahibiz buda bize avantaj getirmektedir.

İkinci stratejik ortağımız Arnavutluk  ile son iki yıl içerisinde 80 Milyon $ ihracat artışı yapılmış olup Türkiye ve Arnavutluk’ta ikili ticaret hacmi 570 milyon $ dolar seviyesine yaklaşmış durumdadır.

Serbest Ticaret Antlaşmasını revize etme konusunda çalışmalar başlamış durumda; Tarım ve Tarım Ürünlerini antlaşmanın içerisine dahil etmek istiyoruz. Her iki taraf içinde kazan kazan felsefesini benimsemeliyiz.

Ziyaretimizden  dolayı memnuniyetlerini dile getirirken Sayın Büyükelçi, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin kararlı ve iradeli tutumundan dolayı tebrik etti.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR