Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

BAŞKANIMIZ’DAN ‘3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ’ MESAJI

Bu haber 03 Aralık 2019 - 15:21 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.
BAŞKANIMIZ’DAN ‘3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ’ MESAJI

Engelli vatandaşlarımız, toplumumuzun eşit yaşam hakkına sahip bireyleridir ve onların yaşamda karşılaştıkları zorluklara karşı gerekli önlemlerin alınması hepimizin öncelikli görevidir.

Engelli bireylerimizin toplumun yaşayan ve üreten bir parçası olarak hayatın içinde yer almasının sağlanması, bunun için gerekli politikaların hayata geçirilmesi sosyal devletin gereğidir. Bu, aynı zamanda, ülkemizin çağdaşlık seviyesinin de bir göstergesidir.

Buna karşın, ülkemizde engellilerin karşılaştıkları fırsat eşitsizliklerini ortadan kaldırılmaya yönelik iyileştirmeler, ne yazık ki istenilen düzeyde değildir. 

Engellilerimizin geleceğe umutla bakması, sağlık hizmetlerini sorunsuz alması ve üretime katılması için gereken tedbirlerin zaman geçirmeksizin alınması, onlar için uygar bir ülkeye yakışır yaşam standartlarının oluşturulması gerekmektedir.

Unutmayalım ki; herkes bir engelli adayıdır. 

Bu duygularla, engelli yurttaşlarımızın, engellerinin kalktığı, sosyal, siyasal ve ekonomik hayata tam olarak katılacakları, toplumda bu yönde bilinç ve hassasiyetin artması temennisiyle, 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutluyor, zor şartlar altında hayatlarını sürdürmek zorunda kalan tüm engelli vatandaşlarımıza ve onlara desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Mustafa YILMAZ

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR