Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİ

Bu haber 04 Ekim 2019 - 18:12 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.
EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİ

KTSO 2019 EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Eylül Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

2019 Eylül ayı Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Eylül Ayı mizanının görüşülmesi ve 2019 Eylül Ayı Faaliyetleri, Basında Biz ve Enerji Verimliliği gündemiyle Meclis Başkanı Mehmet AYDIN’ın başkanlığında, Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Mehmet AYDIN’ın açılış konuşmasıyla başladı.

KTSO 2019 EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Eylül Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

2019 Eylül ayı Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Eylül Ayı mizanının görüşülmesi ve 2019 Eylül Ayı Faaliyetleri, Basında Biz ve Enerji Verimliliği gündemiyle Meclis Başkanı Mehmet AYDIN’ın başkanlığında, Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Mehmet AYDIN’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Başkan Aydın, açılış konuşmasında şunları kaydetti: ” Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası 2019 Ekim Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ekim ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

12 Eylül 2019 tarihinde Halkbank Kayseri Bölge Koordinatörlüğü Odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Yılmaz ile görüşme gerçekleştirmişlerdir.

13 Eylül 2019 tarihinde Odamızda, Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen “İmalat Sanayiinde Verimlilik ve Kurumsallaşma” programına ilişkin mali destek tanıtım toplantısı düzenlenmiştir. Programın öncelikleri “imalat sanayiinde kaynak, hammadde, iş gücü verimliliğini artırmaya ve yüksek katma değerli ürün üretimine yönelik modern üretim tekniklerinin kullanımının yaygınlaştırılması ve mevcut üretim zincirlerinde bertaraf edilen atıkların çevreci ve yenilikçi yaklaşımlarla ekonomiye geri kazandırılması”dır. KOBİ’ler için 21 milyon tutarında destek verecek bu programın en iyi şekilde tanıtımı ve Odamız üyesi KOBİ’lerin söz konusu proje çağrısına başvurarak destek almalarını sağlamamız gerekmektedir.

Değerli Meclis Üyeleri,

16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında malumunuz Ahilik Haftası kutlamaları var idi ve bizler de Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizde bir ilke imza attık ve Ahilik Haftasında ilimizin tam anlamıyla festival havasına bürünmesi için İndirimli Alışveriş Günlerini hayata geçirdik. Üyelerimizin alışveriş günlerinden memnun kalması ve seneye tekrar katılacaklarını dile getirmeleri doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi.

Eylül ayı içerisinde üyelerimizin menfaatine olacak iki avantajlı sözleşme daha yaptık. Üyelerimizden gelen yabancı dil eğitimi talepleri neticesinde Odamız üyesi Turkuaz Dil Eğitim ve Uluslararası Yabancı Diller Kurumu ile protokol imzaladık. İki üyemiz de Odamız üyelerine, birinci derece yakınlarına ve Oda personeline yabancı dil eğitimi için başvurmaları halinde güncel kampanyalara ek olarak %20’ye varan indirim ve 12 aya varan taksit uygulayacaklar.

Eylül Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

Eylül ayında 12 yeni üye kaydı yapılmış, 5 üyenin kaydı silinmiştir.

Askıda olan 2 üyemiz geçmiş dönem aidatlarının ödemesini gerçekleştirerek faal duruma geçmişlerdir.

04.10.2019 tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 1627

Eylül ayı gerçekleşen gelirimiz 99.514,27 TL, gerçekleşen giderimiz 160.291,56 TL’dir.

Değerli Meclis Üyeleri,

Malumunuz Temmuz ayı içerisinde yeni stratejik planımızı uygulamaya başladık. 2019 yılının ikinci yarısından itibaren geçerli olmak üzere; Eylül ayı içerisinde stratejik plan faaliyetleri kapsamında aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

1.6. Üyelerin iş kapasitelerini geliştirici çalışmalar yapmak

1.6.1. Üyelere iş geliştirme ve kişisel gelişim konusunda eğitimler verilmesi

Bu maddeler kapsamında, üye memnuniyet anketleri ve sektörel anketlerden gelen üye eğitim talepleri raporlanarak Yönetim Kurulu’na sunulmuştur.

1.6.3. Üyelerin yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılımının sağlanması

Söz konusu madde kapsamında, Kazakistan’da gerçekleşecek KazAgro Tarım ve Hayvancılık Fuarı üyelerimize duyurulmuş, ancak gereken sayıda talep maalesef toplanamamıştır. Bu nedenle, 2020 yılının Ocak ayında Budapeşte ve Prag gezisi için duyuruya çıkılmıştır.

1.7. Üyelerin memnuniyetini ve sosyalleşmesini artırıcı çalışmalar yapmak

1.7.2. Meslek komiteleri ile ortak indirimli alışveriş günleri organize edilmesi

Söz konusu faaliyetimiz, Eylül ayı içerisinde Ahilik Haftası kutlamalarında organize edilerek tamamlanmıştır.

2.8. Başarılı sosyal sorumluluk projelerine imza atarak farkındalık oluşturmak

2.8.1. Çocuk istismarı konusunda ebeveynleri bilinçlendirici paneller yapılması, farkındalık çalışmaları düzenlenmesi

2.8.2. Meme kanserinin erken teşhisi konusunda paneller yapılması, farkındalık çalışmaları düzenlenmesi

Söz konusu faaliyetler kapsamında, yer, zaman ve konuşmacı planlaması yapılmış olup, meme kanseri ile ilgili panelin Ekim ayında, çocuk istismarı ile ilgili panelin Kasım ayında yapılması planlanmaktadır.

2.11. Çağdaş yönetim sistemlerinin etkinliğinin artırılmasını sağlamak

2.11.1. Tüm yönetim sistemlerinin TOBB Akreditasyon sistemi ile entegre edilmesi için danışmanlık hizmeti alınması

Söz konusu faaliyet kapsamında, Odamız tarafından Ahiler Kalkınma Ajansı teknik destek programına proje yazılmış ve Eylül ayı içerisinde projemizin başarılı bulunduğu ve desteklenmeye hak kazandığı haberi gelmiştir. Kasım ayı içerisinde yönetim sistemleri ile TOBB Akreditasyon sistemi entegrasyon çalışmaları başlayacaktır” dedi.

Toplantının akabinde, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemi Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Selmin Ener Rüşen ve Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Aydın Rüşen  farkındalık yaratmak adına “Enerji Verimliliği ve Önemi” ile ilgili Meclis üyelerimize bir sunum gerçekleştirdiler.

2019 EYLÜL AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YEREL BASINDA GÖRÜNME SAYISI 46
WEB SAYFASI ZİYARETÇİ SAYISI 6.433
WEB SAYFASI FARKLI GÖRÜNTÜLEME SAYISI 5.014
SAYFADA GEÇİRİLEN ORTLAMA SÜRE 01:13
HEMEN ÇIKMA ORANI % 69.52
ÇIKIŞ YÜZDESİ % 46.23
FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI
TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI
3.614
1.060  
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR