Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ HAKKINDA

Bu haber 02 Nisan 2020 - 14:33 'de eklendi ve 1.098 kez görüntülendi.
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ HAKKINDA

Değerli Üyemiz ,
Kısa Çalışma Uygulaması

 

Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır.

Son 3 yılda asgari 600 gün primi bulunan ve son 120 gün aralıksız olarak primi yatan çalışanlar adına faydalanılabilecek ödenek için, işverenlerin ekteki Kısa Çalışma Talep Formu ile Kısa Çalışma Yaptırılacak İşçilere İlişkin Bilgileri İçeren Listeyi doldurarak kisacalisma.kirsehir@iskur.gov.tr adresine mail olarak iletmeleri gerekmektedir. İş müfettişlerince yapılacak incelemenin ardından destek verilecek personellere ait bilgiler işverene mail olarak bildirilecek, desteklenecek her personel için brüt maaşının %60’ı tutarında (brüt asgari ücretin 1,5 katını aşmamak kaydıyla) ödeme yapılacaktır. Ödeme süresi ise 3 ayı aşmamak şartıyla kısa çalışma süresi kadar uygulanacaktır. İşkur bu süreçte elden başvuru almayacak, tüm başvurular mail olarak kabul edilecektir.

Kısa Çalışma Ödeneği hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve yapmanız gereken işlemlere ve detaylı sunuma aşağıda verilen linkten ulaşabilirsiniz.

Kısa Çalışma Uygulaması 

https://www.iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi…

Saygılarımızla...

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR