Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

KTSO 2019 ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 06 Aralık 2019 - 14:47 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.
KTSO 2019 ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

2019 Kasım Ayı mizanı ve gelir-gider bütçesinin görüşülmesi, 2020 yılı tahmini bütçe, 2019 Kasım Ayı Faaliyetleri, Basında Biz, TOBB Meclis Üyeleri bilgilendirme semineri, Meclis Üyelerine mevzuat eğitimi, Meclis Üyeleri şehir dışı organizasyon ve Kırşehir Genç Ahiler Çalışma Hayatında Projesi değerlendirme raporu gündemiyle Meclis Başkanı Mehmet AYDIN’ın başkanlığında, Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Mehmet AYDIN’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Başkan Aydın, açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası 2019 Aralık Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Aralık ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

1 Kasım 2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirmişlerdir.

11 Kasım 2019 tarihinde ATO Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Yılmaz’a ziyarette bulunmuşlardır.

13 Kasım 2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında Mehtap Tepesi Esnaf Ormanı’na fidan dikimi gerçekleştirmişlerdir.

Değerli Meclis Üyeleri,

21 Kasım 2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Yılmaz Kayseri Sanayi Odası’nda M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılım sağladığı İç Anadolu Bölgesi Oda/Borsa İstişare Toplantısına katılım sağlamıştır.

Değerli Meclis Üyeleri,

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz 21-25 Kasım 2019 tarihleri arasında Arnavutluk’a giderek Arnavutluk-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzalamışlardır. Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet  Yörük, Tiran Ticaret Müşaviri Halis Kaya ve Tiran Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nikolin Jaka’ya ziyarette bulunulmuş, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Aynı program kapsamında Uluslararası Tiran Fuarı da ziyaret edilmiştir.

Kasım Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

Kasım ayında 13 yeni üye kaydı yapılmış, 7 üyenin kaydı silinmiştir.

Askıda olan 2 üyemiz geçmiş dönem aidatlarının ödemesini gerçekleştirerek faal duruma geçmişlerdir.

06.12.2019 tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 1654

Kasım ayı gerçekleşen gelirimiz 436.392,82 TL, gerçekleşen giderimiz 147.274,59 TL’dir.

Değerli Meclis Üyeleri,

Malumunuz Temmuz ayı içerisinde yeni stratejik planımızı uygulamaya başladık. 2019 yılının ikinci yarısından itibaren geçerli olmak üzere; Kasım ayı içerisinde stratejik plan faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz ve Aralık ayı içinde gerçekleştireceğimiz faaliyetler şunlardır:

  • “1.5. Şehrin Gastronomik Değerlerinin Tanıtımına Ait Çalışmalar Gerçekleştirmek – 1.5.2. Çirleme Coğrafi İşaret Çalışmasının Yapılması” maddesi kapsamında, çirleme başvuru dosyası hazırlanmıştır ve Türk Patent Enstitüsü’ne başvurusu yapılacaktır.
  • “1.7. Üyelerin Memnuniyetini ve Sosyalleşmesini Artırıcı Çalışmalar Yapmak – 1.7.4. Meslek Komitelerine Yönelik Sorun da Benim Çözüm de Benim Çalıştayları Düzenlenmesi” maddesi kapsamında, meslek gruplarına yönelik çalıştaylar düzenlenmeye başlanmıştır.
  • “2.4. Altyapı İyileştirme Konusunda Çalışmalar Yapmak – 2.4.3. Farklı Bir Bölgede Bulutlama Sistemi Kurulması” maddesi kapsamında çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır.
  • “2.5. Organizasyonu Niteliksel ve Niceliksel Açıdan Güçlendirmek – 2.5.7. Oda Personeli ve Organ Üyeleri İçin Mevzuat Eğitimi Düzenlenmesi” maddesi kapsamında bugün de gündem maddesi olarak görüştüğümüz üzere İlke Danışmanlık tarafından 20.12.2019 tarihinde mevzuat eğitimi düzenlenecektir.
  • “2.8. Başarılı Sosyal Sorumluluk Projelerine İmza Atarak Farkındalık Oluşturmak – 2.8.1. Çocuk İstismarı Konusunda Ebeveynleri Bilinçlendirici Paneller Yapılması, Farkındalık Çalışmaları Düzenlenmesi” maddesi kapsamında 25.11.2019 tarihinde Uzman Klinik Psikolog Neşe Soysal tarafından düzenlenen panele yoğun bir katılım olmuştur. Etkinlik sonrası memnuniyet ölçümü yapılmış ve etkinlikten memnuniyet oranı %89,78 olarak ölçülmüştür.
  • “2.10. Güçlü Lobicilik Faaliyetleri ile Şehre Kazan-Kazan Yaklaşımını Geliştirmek – 2.10.1. Şehrin Kamu ve Özel Sektörden İleri Gelenleri ile “Ezberbozan Platformu” Oluşturulması ve Çalışmaların Gerçekleştirilmesi” maddesi kapsamında 11.12.2019 tarihinde platformun ilk toplantısının gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu kapsamda Oda personelimiz yoğun bir gayret sarf ederek anket uygulaması yapmaya ve Kırşehir halkının görüşlerini toplamaya devam etmektedir.
  • “2.11.  Çağdaş Yönetim Sistemlerinin Etkinliğinin Artırılmasını Sağlamak – 2.11.1. Tüm Yönetim Sistemlerinin TOBB Akreditasyon Sistemi ile Entegre Edilmesi İçin Danışmanlık Hizmeti Alınması” maddesi kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı’na sunduğumuz proje başarılı bulunmuştur. Bu kapsamda 9-13 Aralık 2019 tarihleri arasında projemizin uygulama aşamasına geçilecektir.

2019 KASIM AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YEREL BASINDA GÖRÜNME SAYISI 76
WEB SAYFASI ZİYARETÇİ SAYISI 6.514
WEB SAYFASI FARKLI GÖRÜNTÜLEME SAYISI 4.951
SAYFADA GEÇİRİLEN ORTALAMA SÜRE 01:26
HEMEN ÇIKMA ORANI % 70,90
ÇIKIŞ YÜZDESİ % 40,21
FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI
TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI
3.614
1.080  
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR