“Köklü Gelenek, Vizyonlu Gelecek”
1914’ ten BU YANA TÜCCARIN YANINDA
Destek Hattı +90386 213 11 86
English

İhracat Destek Ofisi

İHRACAT DESTEK OFİSİ

Geri Dön

İHRACAT DESTEK OFİSİ

 

T.C. Ticaret Bakanlığı ve TOBB ülkemiz ihracatına çok önemli katkıda bulunacak bir proje başlatmıştır. Ülkemizde ihracatçı sayısının arttırılabilmesi ve mevcut ihracatçılarımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşmalarını teminen belirlenen Odalarda ‘’İhracat Destek Ofisleri’’ kurulması için 13 Kasım 2018 tarihinde Ticaret Bakanlığımız ve TOBB arasında İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın imza attığı protokol kapsamında Oda bünyesinde ihracat destek ofisi kurulmuştur. Oda İhracat Destek Ofisi olarak, amacı, henüz ihracat yapmamış ve/veya sürdürülebilir ihracat gerçekleştirememiş Üyelerin kısa zamanda ihracat gerçekleştirerek uluslararası pazara girmelerine katkıda bulunmak ve ihracatı KOBİ’lerden başlayarak bütün iş dünyasına yaymaktır. 

Oda İhracat Destek Ofisinde, sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sunulmakta, Üye ile birlikte uygulamalı olarak firmaya özel ihracat yol haritası oluşturulmaktadır.

Üyelerle birebir uygulamalı ihracat pazar araştırması ile,

• Hangi ülkelere öncelik vermeleri gerektiği, 

• İhracatı nasıl gerçekleştirecekleri, hangi aşamalardan geçecekleri, 

• İhracat fiyatını nasıl oluşturacakları, 

• Hangi ihracat evraklarını hazırlamaları gerektiği,

• İhracat desteklerinden hangilerinin firmaya daha uygun olduğu ve başvuru süreci konularında bilgi sahibi olarak Odadan ayrılacaktır.

 

Odamızda kurulan İhracat Destek Ofisi, hizmet binamızın içinde yer alan Dış Ticaret birimi bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır. Ticaret Bakanlığı’nın sunmuş olduğu destekler kapsamında bilgi almak isteyen üyelerimiz;

Odamız Dış Ticaret Sorumlusu: İPEK KOÇYİĞİT 

E-Posta: i.metinturk@kirsehirtso.org.tr

Telefon: 0 386 213 11 86  ile iletişime geçebilirler.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz üyelerimize verdiğimiz hizmetler ile ilgili her türlü bilgi ve dokümana ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz. Lütfen ilgilendiğiniz konu ile ilgili sayfayı ziyaret ediniz.
veya lütfen aşağıdaki hizmet numarası ile irtibata geçiniz.


Destek Hattı
+90386 213 11 86