Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

JAPONYA BÜYÜKELÇİSİNDEN ODAMIZA ZİYARET

Bu haber 14 Ekim 2019 - 17:53 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.
JAPONYA BÜYÜKELÇİSİNDEN ODAMIZA ZİYARET

Japonya Türkiye Büyükelçisi Akio MIYAJIMA ilimizde yürüttüğü bir takım ziyaretler çerçevesinde ilimiz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mustafa YILMAZ’ ı makamında ziyaret etti. Bu ziyarette başkanımıza Yönetim Kurulu Üyemiz Çağatay Han TORUN’ da eşlik etti.
Ziyarette sayın Büyükelçiye ilimiz ekonomik yapısı, yatırım olanakları, ilimizin tarım ve hayvancılık alanındaki faaliyetleri , tarihi ve kültürel mirasından bahseden YILMAZ, ilimizde çok önemli değere sahip olan kaplıcalarımızı, Seyfe Kuş Cennetini, Cacabey Medresesi ve Ahi Evran Külliyesi hakkında bilgiler vererek Kapadokya bölgesine çok sık gelen Japon Turistlerin en az bir gün ilimize gelmelerinin önemi üzerinde durdu.
Sayın Büyükelçiye Kırşehir Onyx taşından fincan takımı hediye eden başkanımız YILMAZ, Cacabey Medresesini gezdirerek ilk Gök Bilim Medresesi hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Cacabey Gök Bilimleri Medresesini ziyareti sonrası bu esere hayranlığını dile getiren büyükelçi MIYAJIMA, bu yapı hakkında Japon halkına mutlaka görmeleri gereken bir tarihi eser olduğunu anlatacağını söyleyerek odamızdan ayrıldı.

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR