Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

ODAMIZIN BİR PROJESİ DAHA BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Bu haber 03 Temmuz 2020 - 13:08 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.
ODAMIZIN BİR PROJESİ DAHA BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılında ilan edilen Fizibilite Desteği Programı kapsamında, Odamız “Kırşehir’in Dijital Belleği Müzesi” projesini hazırlayarak Ajans’a sunmuş, projemiz başarılı bulunarak fizibilite desteği almaya hak kazanmıştır.

“Turizmin çeşitlendirilmesine, yeni turizm destinasyonları oluşturulmasına, doğal, tarihi ve kültürel değerlerin korunmasına, bölgeye yeni turistik ürün ve değerlerin kazandırılmasına ve turizmde rekabet gücünün artırılmasına yönelik çalışmaların desteklenmesi” önceliği kapsamında hazırlanan projemizin amacı, ilimizi marka kent olarak konumlandırmak ve turistik açıdan cazibe merkezi haline getirmek için planlanan müzenin kurulabilmesinin teknik, finansal ve idari olarak uygulanabilirliğini ortaya koyacak bir fizibilite çalışması gerçekleştirmek ve uygulanabilir ise ilimizde yeni bir turizm destinasyonu oluşturulmasına, ilimizin turizmde rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlamaktır.

Hazırlanan Kırşehir’in Dijital Belleği Müzesi Fizibilitesi ile, geçmişten gelen kültürel miras ürünlerinin sürdürülebilirliğini ve kullanıcılar tarafından kabul edilebilir bir formda sunulması amaçlanmakta olup gerçekleştirilen ve vizyoner bir yaklaşımı benimsemelerinde etkili olabilecek konular bir model çerçevesinde sunulmaktadır.

“Kırşehir’in Dijital Belleği Müzesi”nin bölgede bir başlangıç oluşturarak Kırşehir’in “Marka Kent” olma yolundaki temelini atması ve diğer yatırımcıların da bölgede benzer yatırımlara yönelmesi bu fizibilite çalışmasının yapılma nedenlerinden birisidir.

Mustafa YILMAZ

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Fizibilite raporumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bilgisayarınıza indirerek inceleyebilirsiniz.

KIRŞEHİR'İN DİJİTAL BELLEĞİ MÜZESİ-FİZİBİLİTE RAPORU

 

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR